A-pic
Cement Ogniotrwały - GÓRKAL 50+
CENA: 310,00 zł/szt.
ILOŚĆ
szt.
ZAPYTAJ O PRODUKT
Numer referencyjny: 905 401
Waga z opakowaniem: 25 kg
Ogniotrwałość: w temp. do 1550 ºC
Cena - ilości hurtowe: przy dużych zamówieniach paletowych ceny ustalamy indywidualnie
Opis produktu

CEMENT OGNIOTRWAŁY  —  GÓRKAL 50+ 

 

Oferowany przez firmę LA DECOR Cement GÓRKAL 50+  dzięki stabilnemu składowi fazowemu posiada doskonałe własności mechaniczne, może być stosowany w zaprawach i betonach w chemii budowlanej oraz może być składnikiem izolacyjnych mas ogniotrwałych lub innych materiałów monolitycznych.


GÓRKA cement oferuje atrakcyjną alternatywę dla cementu GÓRKAL 50+, dobrze znany naszym Klientom GÓRKAL 50 o podwyższonej zwartości Fe2O3.

 

GÓRKAL 50+ jest składnikiem wyrobów ogniotrwałych. Właściwości hydrauliczne powodują, że GÓRKAL 50+ może być także składnikiem mieszanek do chemii budowlanej(m.in. wylewki samopoziomującej).

 

CHARAKTERYZUJE SIĘ:

 • niską zawartością Fe2O3
 • szybkim przyrostem wytrzymałości mechanicznej
 • krótkim czasem wiązania

 

Typowy skład chemiczny:

 • zawartość Al2O3 51-55%
 • zawartość CaO < 38%
 • zawartość SiO2 < 5%
 • zawartość Fe2O3 < 3%

 

Właściwości specjalne:

 • Ogniotrwałość zwykła ≥146 sP
 • Gęstość 3,0 g/cm3
 • Gęstość nasypowa 1,1 g/cm3
 • Powierzchnia właściwa wg Blaine`a 3000 - 3400 cm2/g

 

Skład mineralogiczny

FAZA PODSTAWOWA:

 • monoglinian wapnia CA

 

FAZY TOWARZYSZĄCE:

 • CA2
 • brownmilleryt C4AF
 • siedmioglinian dwunastowapniowy C12A7
 • gelenit C2AS

 

 

Właściwości hydrauliczne:

 • początek czasu wiązania < 220 min
 • koniec czasu wiązania > 600 min

 

Właściwości mechaniczne:

– WYTRZYMAŁOŚĆ NA ŚCISKANIE:

 • po 6 godzinach > 18 MPa
 • po 24 godzinach > 45 MPa

 

 

Zdajemy sobie sprawę jak istotnym elementem Państwa mieszanek są cementy glinowo-wapniowe. Wiemy, na podstawie opinii użytkowników, że nasze cementy zostały dobrze zaprojektowane. To na czym się skupiamy to stabilność cementów GÓRKAL, rozumiana jako powtarzalność parametrów w kolejnych dostawach. Jesteśmy przekonani, że możecie ocenić efekty naszych działań używając cementów GÓRKAL. W laboratorium wykorzystujemy badania wysokotemperaturowe.

Osiągnięcie wysokiej jakości cementów jest zasługą stosowania odpowiednich surowców. Sprowadzany do nas tlenek glinu, boksyt i kamień wapienny poddajemy kontroli na każdym etapie dostawy.

 

Cementy glinowo-wapniowe (np. GÓRKAL 40, GÓRKAL50+) produkujemy z dwóch surowców: boksytu i kamienia wapiennego. W cementach wysokoglinowych (np. GÓRKAL 70, GÓRKAL 80) zastępujemy boksyt tlenkiem glinu. W trakcie procesu produkcji wstępnie zmieszane surowce są mielone, a otrzymany tzw. szlam gromadzimy w zbiornikach. W zależności od oczekiwanego rodzaju cementu dokonujemy korekcji składu mieszanki bazowej w celu uzyskania szlamu atestowego, zgodnego z wymaganiami procesu technologicznego. Otrzymany w ten sposób półprodukt transportujemy do pieca obrotowego.

 

Główny etap procesu produkcyjnego, spiekanie odbywa się w piecach obrotowych o długości 85 metrów, opalanych gazem ziemnym, najbardziej ”zielonym” nośnikiem energii. Ta metoda pozwala nam uzyskać bardzo homogeniczny produkt o pożądanym składzie mineralogicznym. Temperatura spiekania waha się w granicach 1250º - 1550 ºC w zależności od produkowanego klinkieru. W wyniku wypalania szlamu otrzymujemy klinkier, który po odpowiednio przeprowadzonym procesie chłodzenia i po potwierdzeniu badaniami fizyko-chemicznymi wymagań co do parametrów, jest transportowany do przemiałowni cementu. Przemiał dokonuje się w obrotowych młynach kulowych, w których stosujemy mielniki o podwyższonej odporności na ścieranie. Otrzymany w wyniku przemiału cement magazynujemy w silosach.

 

W celu zapewnienia wysokiej jakości oraz wyeliminowania ryzyka przygotowania produktu niezgodnego ze specyfikacją, na każdym etapie produkcji, półprodukty są kontrolowane w naszym laboratorium oraz w laboratoriach zewnętrznych. Gotowy cement poddajemy ponownie analizie fizyko-chemicznej oraz mechanicznej. Po potwierdzeniu wysokiej jakości, nasz cement jest pakowany do opakowania zgodnego z wymaganiami Odbiorcy. Prawidłowo pakowane i przechowywane, czyste chemicznie cementy GÓRKAL w praktyce zachowują swoje właściwości nawet do 12 miesięcy.

 

 

Jako PRODUCENT posiadający wieloletnie doświadczenie jak i wysoko wyspecjalizowaną kadrę pracowniczą, która pozwala nam na to, iż możemy Państwu zaproponować najlepszy Produkt na rynku w Najlepszej Cenie – wykonany WYŁĄCZNIE z Najwyższej Jakości Surowców i Materiałów.

Prowadzimy Sprzedaż wysyłkową na terenie całego kraju. Gwarantujemy Produkty Najwyższej JAKOŚCI oraz krótkie terminy realizacji nawet największych zamówień.


            Przy większych zamówieniach ceny ustalamy indywidualnie. Możliwa współpraca dla dystrybutorów regionalnych. Zapraszamy i zachęcamy do wypróbowania oraz obejrzenia naszych produktów osobiście. Zapraszamy Państwa do współpracy.

 

Współpraca 

            W związku z rozwojem sieci dystrybucji w krajach europejskich, firma LA DECOR – CEMENT stale poszukuje partnerów biznesowych.

By nawiązać z nami współpracę, nie jest wymagana ekspercka wiedza na temat cementu czy materiałów budowlanych. Chętnie udzielimy wszystkich niezbędnych informacji osobom i spółkom zainteresowanym działalnością w tym obszarze.

Nie zapomnij o: