A-pic
Cement Biały - IR ROYAL CEMENT WHITE
CENA: 85,00 zł/szt.
ILOŚĆ
szt.
ZAPYTAJ O PRODUKT
Numer referencyjny: 903 400
Waga z opakowaniem: 25 kg
Wytrzymałość końcowa Produktu: 52.5 MPa
Cena - ilości hurtowe: przy dużych zamówieniach paletowych ceny ustalamy indywidualnie
Opis produktu

CEMENT BIAŁY  —  IR ROYAL CEMENT WHITE

 

Cement Biały IR Royal Cement  –   to doskonały egipski biały, czysty, portlandzki cement. Produkt firmy El Minya charakteryzuje się wysoką odpornością na siarczany (środowisko agresywne), niską zawartością alkalii (do 0,2 %), wysoką wytrzymałością rzeczywistą, wysokim stopniem białości (ok. 90 %), a także długim okresem trwałości - do 6 miesięcy. Obecnie w ofercie posiadamy cement workowany (worki po 25 kg na paletach po 1000 kg), jak i cement luzem (zamówienia po 28 ton) oraz w big bagach.

Cement ten doskonale nadaje się do wszelkich kostek brukowych, białych tynków, klejów i zapraw, betonu architektonicznego, produkcji figur ogrodowych, piaskowca rekonstruowanego (sztucznego), tynków renowacyjnych i wielu innych.

Biały cement portlandzki ROYAL (White Portland Cement, WPC) jest podobny do zwykłego, szarego cementu portlandzkiego pod każdym względem, z wyjątkiem stopnia białości. Uzyskanie tego koloru wymaga sięgnięcia po najlepsze surowce oraz znacznych modyfikacji sposobu produkcji. Koszt wytworzenia białego cementu jest wyższy niż w przypadku szarego wariantu, daje jednak znacznie szersze możliwości uzyskania ciekawych architektonicznie efektów wizualnych.

 

Do wytworzenia białego cementu używamy wyselekcjonowanych surowców:

 • białego wapienia z Samalut w regionie Minya
 • białego piasku z obszaru El Arish
 • kamienia kaolinowego z Asuan w Górnym Egipcie

Royal Cement EU jest dostawcą białego cementu w klasach wytrzymałości 52,5 i 42,5 oraz klasie bieli 85% – 89% w skali Y.

 

NASZE PRODUKTY:

          I. CEM I 52,5 N z wytrzymałością na nacisk powyżej 60 N / mm2, z bielą nie mniej niż:

 • 85% w skali Y
 • 93% L-star

 

          II. CEM II 42,5 N z wytrzymałością na nacisk powyżej 50 N / mm2, z bielą nie mniej niż:

 • 87% w skali Y
 • 94% L-star

 

          III. CEM I 52,5 R z wytrzymałością na nacisk powyżej 70 N / mm2, z bielą nie mniej niż:

 • 87% w skali Y
 • 93% L-star

 

 

Biały cement portlandzki (White Portland Cement, WPC) jest wykonany z surowców o niskiej zawartości żelaza i magnezu – pierwiastków powodujących szare zabarwienie produktu. Dzięki temu, po dodaniu pigmentów tworzy czyste i jasne kolory.

 

Barwa cementu, lub uzyskanego na jego bazie betonu architektonicznego, zależy od takich czynników, jak:

 • rodzaj i kolor cementu,
 • rodzaj i dawka barwnika,
 • rodzaj i dozowanie domieszek,
 • typ, stopniowanie, kolor i czystość drobnych i grubych kruszyw,
 • współczynnik wodno-cementowy.

 

Manipulując tymi parametrami, można stworzyć beton w szerokiej gamie kolorów. Jej dalsze uzyskuje się poprzez zastosowanie barwnych agregatów oraz końcową obróbkę powierzchni.

Główną zaletą korzystania z białego cementu w betonie dekoracyjnym i architekturze jest fakt, że stanowi on neutralną podstawę do barwienia, dzięki czemu daje powtarzalne wyniki procesu. Pozwala otrzymać dowolny efekt wizualny – od czystej bieli do pastelowych i nasyconych, jaskrawych kolorów. Zachowuje przy tym wszelkie korzystne właściwości szarego cementu.

 

Fabryka cementu Royal El Minya posiada certyfikaty zarządzania jakością ISO 9001 oraz ISO 14001. Produkty firmy uzyskały natomiast oznaczenie CE, zaświadczające o ich zgodności z wymaganiami Unii Europejskiej.

 

 


Jako PRODUCENT posiadający wieloletnie doświadczenie jak i wysoko wyspecjalizowaną kadrę pracowniczą, która pozwala nam na to, iż możemy Państwu zaproponować najlepszy Produkt na rynku w Najlepszej Cenie – wykonany WYŁĄCZNIE z Najwyższej Jakości Surowców i Materiałów.

Prowadzimy Sprzedaż wysyłkową na terenie całego kraju. Gwarantujemy Produkty Najwyższej JAKOŚCI oraz krótkie terminy realizacji nawet największych zamówień.


            Przy większych zamówieniach ceny ustalamy indywidualnie. Możliwa współpraca dla dystrybutorów regionalnych. Zapraszamy i zachęcamy do wypróbowania oraz obejrzenia naszych produktów osobiście. Zapraszamy Państwa do współpracy.

 

Współpraca 

            W związku z rozwojem sieci dystrybucji w krajach europejskich, firma LA DECOR – Royal Cement EU stale poszukuje partnerów biznesowych.

By nawiązać z nami współpracę, nie jest wymagana ekspercka wiedza na temat cementu czy materiałów budowlanych. Chętnie udzielimy wszystkich niezbędnych informacji osobom i spółkom zainteresowanym działalnością w tym obszarze.

Nie zapomnij o: